+420 608 183 352 info@hannahb-corsetry.cz

Korzety

Výroba korzetů na míru je specializací značky HannahB. Korzet nejen zvýrazní pas. Celkově zpevní vaši postavu, dodá vám neuvěřitelnou ženskost a pomůže cítit se přitažlivě. Bude součástí vaší originální osobnosti.
Korzety jaké najdete u mne slouží k aktivnímu tvarování pasu. Musíte tak být ochotna obětovat jim čas, a ony se vám za to odvděčí nádhernou siluetou.

“Domluva byla skvělá, korzet je přesně takový, jaký jsem chtěla, perfektně sedí. Až si našetřím na další korzet, tak jí ho zase svěřím.” Barbora Štefková

Underbust

Underbust, neboli korzet “pod prsa” je model který se ve větší míře objevil až v nedávné historii, je typický spíše pro moderní korzety. Jeho šněrování je snazší, lze ho lépe kombinovat se zbytkem šatníku a neomezuje tolik v pohybu. Ideálně se hodí pro ženy s malým poprsím, dokáže ho totiž krásně zvýraznit.

Midbust

Jako “midbust” se označují korzety sahající do půli prsou. Tato podoba korzetů je typická pro historické modely, kdy byly korzety nošeny jako spodní prádlo a musely tak dávat prostor pro výstřih šatů pod kterými se zcela skryly. Pro tento účel bych je doporučila i dnes, pokud je budete chtít nosit jako svrchní oděv, bez spodní vrstvy oblečení se většinou neobejdete. Tento střih se hodí i pro menší prsa, hezky je nadzvedne. Stejně jako mé vysoké korzety, i novější midbusty se vyznačují rozdělením přední části na více dílů.

Overbust

Označení “overbust” by se dalo do češtiny přeložit jako “přes prsa”. Jedná se o vysoké korzety, které prsa nejenom drží, ale také je z velké části zakrývají. Obecně se příliš nehodí pro ženy s malými prsy. Naopak pro velká prsa jsou velmi pohodlné díky tomu že je drží, krásně podpírají a navíc ulevují zádům. Vysoké korzety lze také snadno zdobit ramínky či jinými (nejenom) látkovými doplňky. Mé vysoké korzety z novější tvorby se vyznačují rozdělením přední části korzetu na 4 díly (namísto klasických 3 dílů), což umožňuje lepší tvarování v oblasti prsou.

Extrémně stahovací

Extrémně stahovací jsou korzety, které mají stažení větší nebo rovno 12cm. Liší se konstrukčně (jsou více tužené, aby korzet vydržel velký nápor na látku), tudíž i cenou. Časté nošení takového korzetu nenávratně deformuje lidské tělo! Proto je v žádném případě nešiju na osoby mladší 18 let, ani se souhlasem rodičů.