+420 608 183 352 info@hannahb-corsetry.cz

O korzetech pro začátečníky

Náhodou jste narazili na mé stránky a korzety vás zaujaly. Nebo je obdivujete už dlouho, ale zatím jste se setkali pouze s těmi konfekčními. Či pouze toužíte po opravdu stahovacím prádle, které vám obchody nemohou nabídnout. Ve všech těchto případech jsou pro vás určeny tyto řádky, v nichž se pokusím stručně nastínit informace, které jsou pro vás nejdůležitější. Odpovědi na podrobnější otázky naleznete v jiných částech webu – častých otázkách, obsahu objednávky i v měření.

Popis korzetu

Korzet na míru z mé dílny se skládá ze dvou vrstev látek – svrchní látka dává korzetu podobu, vybíráte si její barvu, případně vzor. Spodní látka je speciální tkanina vyráběna přímo pro korzety. Její vazba zaručuje pevnost korzetu a jeho stálost i po letech nošení. Obě tyto vrstvy jsou navíc vyztuženy podžehlením speciálními plátny.
Látky doplňují kostice, jejich druh si vybíráte samy, vždy je však vhodné poslechnout mé rady, obzvláště pokud jste dosud žádný korzet nevlastnily. Častým prvkem na korzetu jsou tzv. háky – zapínání, které se pro korzety používá již od 19. století. Toto zapínání usnadňuje oblékání korzetu a může být také estetickým doplňkem. Nezbytností je šněrování – bez něj byste korzet neoblékly. Před stažením se šněrování zcela povolí a utahuje se až na těle, stejně jako to děláte například s bruslemi. Že vám přijde nemožné zašněrovat se sama na zádech? Nebojte, s trochou cviku to zvládnete, díky navlečení stuhy s utahovacími smyčkami v oblasti pasu je to snadné.
Pod overbust korzety (přes prsa) ušitými v mé dílně se již nenosí podprsenka, tyto korzety ji zcela nahrazují a jsou tak ideálním řešením i pro větší poprsí.

Jak to funguje?

Svůj korzet můžete mít a nemusíte kvůli tomu ani odejít od počítače. Jak to všechno funguje? Prostudujete si všechny tématické články na mém webu, změříte se, vyplníte formulář. Poté vám přijde odpověď z mé strany. Vaše vyplněné údaje si pečlivě prostuduju a případně vám navrhnu lepší řešení. Zhodnotím vaše míry, díky rokům praxe dokážu spoustu odchylek odhalit už na první pohled. A stejné roky praxe mi pomáhají vytvořit správný střih aniž by byla nutná vaše návštěva. Některé odchylky ovšem odhalit nejdou, proto je nutné měření nepodcenit a provést ho skutečně co nejvíc pečlivě.

Neomdlím? První okamžiky v korzetu

Při pohledu na korzet se vám vybaví omdlévající dámy z filmů? Tyto dramatické scény při běžném nošení korzetu nemusíte očekávat. Je však vždy nutné řídit se vlastním tělem a nejít přes hranice svých možností. Korzet pro začátečníka mívá běžně zvládnutelné stažení. Při prvním oblečení korzetu ho neutahujte hned naplno. Utáhněte tak, abyste se cítili pohodlně, po nějaké době v korzetu můžete utažení zvětšit. Dotažení prvního korzetu naplno vám může zabrat týdny i měsíce, v závislosti na četnosti nošení.

Závěrem

Padnoucí korzet je skvělým doplňkem, který vám může nabídnout to, co žádný jiný kus oděvu nedokáže. Stále ještě není tak běžnou součástí šatníku (v ČR, v zahraničí jsou korzety poměrně rozšířené, převážně v USA), můžete si s ním tak připadat výjimečná. A hlavně zažijete ten pocit luxusu kdy se něco šije jenom pro vás, jako druhá kůže. Korzet na míru vás nemusí děsit, není už mučícím nástrojem jako v historii. Je tím, co říká: jsem originál. A má majitelka také.